top of page
Konteyner Sahası

Kimyasal Atık Konteyneri

Kimyasal Atık Konteynerinde Olması Gereken Özellikler

Hergün ilerleyen teknolojiyle beraber doğaya bıraktığımız kimyasal tehlikeli veya tehlikesiz atıklar giderek artmıştır.

Doğanın dengesini bozan kimyasal atıklar yakın zamana kadar doğaya bırakılmaktaydı.Bu atık maddelerin geri dönüşümü veya doğada kaybolması ise yüzyıllar aldığının bilincinde olarak çıkan yasalarımıza göre kimyasal atık maddeler özelliklerine göre en uygun koşullarda depolarda(kimyasal atık konteyner) saklanıp geri dönüşüm fabrikalarına yollanmaktadır.Saklanan bu tehlikeli atık konteynerlarında atık ve kimyasal maddeler risk oluşturma durumunu neredeyse sıfıra indirir.Güvenli ve kaliteli depolama için dikkat edeceğimiz hususlar çok önemlidir. Kimyasal atık konteyner üreticisi olarak alman standartlarına uygun kimyasal atık konteyner üretmekteyiz.

Kimyasal Atık Konteyner özellikleri içerisinde en önemlisi her kimyasal maddeye çözüm getirmekle beraber insan sağlığını riske atmaması gerektiğidir. Bu durum Sistem Atık Konteyner ın gerekli izin ve resmi kuruluşlarca belirlenen standartlarda üretim yapmalarını getirmektedir. Bu yönetmelikler karşılığında özel çabalar ile üretilen çeşitli tesislerin en çok kullanılan ve en hızlı üretimi olan atık konteynerler olma özelliğine de sahiptirler.

Kimyasal atığı kullanan depolar, tesisler ,fabrikalar, atölyeler, imalathaneler, boyahaneler, hangarlar,hastaneler vb .yanıcı patlayıcı zehirleyici tehlikeli maddelerin özel olarak depolama yönetmenliğine uygun olması gerekmektedir. Son çıkan iş güvenliği kanununda bu maddeler açık olarak sıralanmıştır.

Kimyasal Atık Konteynerlarına Neden İhtiyaç Duyulur?

Tüm resmi yönetmelikler çerçevesinde üretilen bu yapılar, gemiler ya da büyük taşıma araçlarına yüklenmesi esnasına oluşacak ufak darbelere karşı dayanıklıdır. Geçmiş yıllarda ülkemizin göl, dere yatakları ve akarsularında meydana gelen zehirli su tespitleri, Kimyasal Atık Konteyner çözümleri ile önüne geçilmiştir. Günümüzde büyük, orta ve küçük ölçekli fabrika ve kimyasal işlemleri olan üretim tesislerinin kullanmakta olduğu konteynerler sadece üretim sektörü ile de sınırlı değildir. Hastaneler ve özel sağlık kuruluşları da Kimyasal Atık Konteyner çözümünden yararlanmaktadır. Fiyat maliyetinin düşük olması ile kazançlı ve avantajlı bir çözüm olan bu sistem tıbbi atıklarında taşınmasında önem sağlamaktadır. Şöyle ki; hastane ve sağlık kuruluşların laboratuvarlarında yapılan birçok işlem kimyasal maddeler ile işlenmektedir. Burada oluşan atıklar normal çöp konteynerlerine dökülemediği gibi yasal olarak da çevreye atılma izinleri yoktur. Kimyasal Atık Konteynerları sayesinde depolanan ve izin verilen bölgeye çevreye zarar vermeden taşınan bu atıklar güvenli bir şekilde imha edilebilmektedir.

Salgın hastalık riskini ve bulaşıcı enfeksiyon kapma oranını azaltmada etken olan yapıların başında gelen konteyner çeşidi, ülkemizce de onaylanmıştır. Çevreye zararı olmayan ve kendilerine belirlenen bölgede bekletilen Kimyasal Atık Konteyner depoları belirlenen tarihlerde ve ya satın alan firmanın belirlediği tarihte gerekli kimyevi madde atık bölgelerine taşınır. Sızdırmazlık özellikleri sayesinde deniz suyuna karışmayan yapılar tek ya da çift kapılı olarak üretilebilmektedir. Tıbbı ve kimyevi madde taşıyıcı araçları ile özel numaralı bu konteynerler diğer standart çeşitlerine göre daha sağlam yapılardır.

Genellikle çelik ve galvaniz üretimli olan Kimyasal Atık Konteyner güvenilir olma özelliğine sahip konteyner sektörünün ilk sırasında yer almaktadır. Firmamızca sızdırmaz contalı konteyner üretimine de başlamış olup, ileri konteyner teknoloji içerisine yağmur, kar ve benzeri sıvıları geçirmez iken, içerisinde bulunan varillerinde taşması veya patlaması halinde, taşındığı ortama sızdırmama özelliklerine sahiptirler.

KİMYASAL ATIK KONTEYNERLARIMIZIN ÖZELLİKLERİ

 • Teknik imarı alınmıştır.Yanıcı ve ya yanıcı olmayan atıkların taşınmasına uygundur.Sızıntı toplama taban ve ızgarasına sahiptir.

 • Tehlikeli kimyasal atık varil kaldırma ve doldurma cihazları için

 • Izgaralı sıcak galvanizli toplama küveti ve emniyet tedbirleri

 • İstifleyici için çatal cepli dizayn

 • Kilitlenebilir güvenli kapılar

 • Tehlikeyi azaltmak ve riskleri ortadan kaldırmak için varil ile birlikte doldurma pompası, doldurma hunisi vb. donanımlar da birlikte imalat çerçevemiz.

 • Çepeçevre kapalı dizayn, galvanizli, profilli çelik sac kontrüksiyonumuz.

 • Yapısından dolayı, doğal doldurma ve boşaltma.

 • Forklift için çatal cebi, altına girme yüksekliklerine göre üretimimiz.

 • Silindirik kilit ve kolları ile kilitlenebilen tek kanat kapı.

 • Katlanabilen tavan ve otomasyon entegrelerimiz.

 • İstek üzerine istenilen RAL renk tonlarında da dış boya seçenekleri sunulur.

STM-001-01.JPG

01

Kimyasal Atık Konteyneri

60-120 Dakika yangın ve patlamaya dayanıklı full sistem konteyner modelimiz. İhtiyaca göre Explosion Proof Zone 1-2 olarak tasarlanmaktadır.

02

Kimyasal Atık Konteyneri

Sökülebilir raf altı tavaları ile beraber demonte olarak sızdırmazlık garantisi.

STM 001_01.jpg
IMG_1808.JPG

03

Kimyasal Atık Konteyneri

İstenilen ölçü ve özellikte özel üretim imkanı.

04

Kimyasal Atık Konteyneri

Tüm analizleri ile beraber exproof havalandırma, exproof yangın söndürme sistemi ve exproof klima ile opsiyonel özelliklerle mikro düzeyde güvenlik kabinleri imalatımız.

IMG_9435.PNG

05

Kimyasal Atık Konteyneri

Ultra hava koşullarının sağlanması için ısı koridoru oluşturarak hem sıcaklığı istenilen derecede kesin olarak tutmak ve içerideki ısı kaybını en aza indirmemiz sayesinde ekstra enerji tasarrufu sağlamaktayız.

IMG_9434.PNG
Sizi Hemen Arayalım
bottom of page